Bearing housings
- Flanged housings
- FNL 506 A + 1206 K + H 206 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
FNL 506 A + 1206 K + H 206 Bearing | Flanged housings
| FNL 506 A + 1206 K + H 206 interchange SKF FNL 506 A + 1206 K + H 206 | |
| FNL 506 A + 1206 K + H 206 cross reference SKF FNL 506 A + 1206 K + H 206 | |
| FNL 506 A + 1206 K + H 206 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | FNL 506 A + 1206 K + H 206 |
| d: | FNL 506 A + 1206 K + H 20... |
| D: | 130.000 |
| B: | FNL 506 A |
| r(min): | 44.000 |
| r1(min): | 117.000 |
| Width: | 25.000 |
| Size: | 1206 K |
| TC: | 60.500 |
FNL 516 A + 1216 K + H 216 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1216 K
L: FNL 516 A + 1216 K + H 21...
HOUSING: 196.000
H1: FNL 516 A
H: 98.000
DDA: 196.000
FNL 520 A + 22220 K + H 320 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 22220 K
L: FNL 520 A + 22220 K + H 3...
HOUSING: 250.000
H1: FNL 520 A
H: 125.000
DDA: 250.000
FNL 506 A + C 2206 K + H 306 E AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: C 2206 K
L: FNL 506 A + C 2206 K + H ...
HOUSING: 130.000
H1: FNL 506 A
H: 44.000
DDA: 117.000
FNL 518 B + C 2218 K + H 318 E AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: C 2218 K
L: FNL 518 B + C 2218 K + H ...
HOUSING: 210.000
H1: FNL 518 B
H: 105.000
DDA: 210.000



FNL 506 A + 1206 K + H 206 PDF download