Bearing housings
- Flanged housings
- FNL 507 A + 2207 K + H 307 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
FNL 507 A + 2207 K + H 307 Bearing | Flanged housings
| FNL 507 A + 2207 K + H 307 interchange SKF FNL 507 A + 2207 K + H 307 | |
| FNL 507 A + 2207 K + H 307 cross reference SKF FNL 507 A + 2207 K + H 307 | |
| FNL 507 A + 2207 K + H 307 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | FNL 507 A + 2207 K + H 307 |
| d: | FNL 507 A + 2207 K + H 30... |
| D: | 145.000 |
| B: | FNL 507 A |
| r(min): | 48.500 |
| r1(min): | 130.000 |
| Width: | 30.000 |
| Size: | 2207 K |
| TC: | 64.500 |
FNL 517 B + 22217 K + H 317 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 22217 K
L: FNL 517 B + 22217 K + H 3...
HOUSING: 210.000
H1: FNL 517 B
H: 105.000
DDA: 210.000
FNL 515 B + 1215 K + H 215 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1215 K
L: FNL 515 B + 1215 K + H 21...
HOUSING: 190.000
H1: FNL 515 B
H: 95.000
DDA: 190.000
FNL 511 B + 1211 K + H 211 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1211 K
L: FNL 511 B + 1211 K + H 21...
HOUSING: 192.000
H1: FNL 511 B
H: 65.000
DDA: 172.500
FNL 520 A + 22220 K + H 320 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 22220 K
L: FNL 520 A + 22220 K + H 3...
HOUSING: 250.000
H1: FNL 520 A
H: 125.000
DDA: 250.000



FNL 507 A + 2207 K + H 307 PDF download