Bearing housings
- Flanged housings
- FNL 505 A + 1205 K + H 205 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
FNL 505 A + 1205 K + H 205 Bearing | Flanged housings
| FNL 505 A + 1205 K + H 205 interchange SKF FNL 505 A + 1205 K + H 205 | |
| FNL 505 A + 1205 K + H 205 cross reference SKF FNL 505 A + 1205 K + H 205 | |
| FNL 505 A + 1205 K + H 205 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | FNL 505 A + 1205 K + H 205 |
| d: | FNL 505 A + 1205 K + H 20... |
| D: | 110.000 |
| B: | FNL 505 A |
| r(min): | 38.000 |
| r1(min): | 100.000 |
| Width: | 20.000 |
| Size: | 1205 K |
| TC: | 57.000 |
FNL 512 A + 1212 K + H 212 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1212 K
L: FNL 512 A + 1212 K + H 21...
HOUSING: 210.000
H1: FNL 512 A
H: 72.000
DDA: 189.000
FNL 509 A + 2209 K + H 309 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 2209 K
L: FNL 509 A + 2209 K + H 30...
HOUSING: 179.000
H1: FNL 509 A
H: 60.000
DDA: 160.000
FNL 507 B + 22207 K + H 307 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 22207 K
L: FNL 507 B + 22207 K + H 3...
HOUSING: 145.000
H1: FNL 507 B
H: 48.500
DDA: 130.000
FNL 513 A + 1213 K + H 213 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1213 K
L: FNL 513 A + 1213 K + H 21...
HOUSING: 225.000
H1: FNL 513 A
H: 78.000
DDA: 203.000



FNL 505 A + 1205 K + H 205 PDF download