  • SNP/3076 X 14
SNP/3076 X 14 Bearing | SNW/SNP-Pull-Type Sleeve, Locknut, Lockwasher/Lockplate Assemblies
SNP/3076 X 14 interchange LOYAL SNP/3076 X 14
SNP/3076 X 14 cross reference LOYAL SNP/3076 X 14
SNP/3076 X 14 Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: SNP/3076 X 14
d: -0.008 in
D: 1:12
B: S-3076 x 14
r(min): 230K
r1(min): 2.041 in
Width: P-76
Size: N-076
Weight: 14 in
Bearing Number: 17.755 in
Housing Construction: 23076K
UPC Code: 7.733 in
Shaft Size Type: 93.7 lb
Series230K
Diameter d 14 in