- Tapered Roller Bearings/TS (Tapered Single) Metric
- JM734445/JM734411
JM734445/JM734411 Bearing | Tapered Roller Bearings/TS (Tapered Single) Metric
| JM734445/JM734411 interchange LOYAL JM734445/JM734411 | |
| JM734445/JM734411 cross reference LOYAL JM734445/JM734411 | |
| JM734445/JM734411 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | JM734445/JM734411 |
| d: | 51 mm2.0079 in |
| D: | M734400 |
| B: | 2.54 mm0.1 in |
| r(min): | 3.050 mm0.12 in |
| r1(min): | 548.5 |
| Width: | METRIC |
| Size: | 223.01 mm8.78 in |
| Series: | 178.05 mm7.01 in |
| r - Cup Backface "To Clear" Radius2: | 232.16 mm9.14 in |
| Design Units: | 172.97 mm6.81 in |
| Db - Cup Backface Backing Diameter: | 241.000 mm9.4882 in |
| da - Cone Frontface Backing Diameter: | 160 mm6.2992 in |
Series: 182 mm7.17 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 49.5 mm1.9488 in
Design Units: 30319
Db - Cup Backface Backing Diameter: 3 mm0.12 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 4 mm0.16 in
D - Cup Outer Diameter: 203.6
Series: 173 mm6.81 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 46.5 mm1.8307 in
Design Units: 30318
Db - Cup Backface Backing Diameter: 3 mm0.118 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 4 mm0.157 in
D - Cup Outer Diameter: 176.8
Series: 183.9 mm7.24 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 56.5 mm2.2244 in
Design Units: 31320X
Db - Cup Backface Backing Diameter: 3 mm0.12 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 4 mm0.157 in
D - Cup Outer Diameter: 196.1
Series: 356.11 mm14.02 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 63.5 mm2.5 in
Design Units: 32956M
Db - Cup Backface Backing Diameter: 2.54 mm0.1 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 3.050 mm0.12 in
D - Cup Outer Diameter: 1696.5


JM734445/JM734411 PDF download