- Tapered Roller Bearings/TS (Tapered Single) Metric
- X32324M/Y32324M
X32324M/Y32324M Bearing | Tapered Roller Bearings/TS (Tapered Single) Metric
| X32324M/Y32324M interchange LOYAL X32324M/Y32324M | |
| X32324M/Y32324M cross reference LOYAL X32324M/Y32324M | |
| X32324M/Y32324M Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | X32324M/Y32324M |
| d: | 90.500 mm3.5630 in |
| D: | 32324M |
| B: | 3.05 mm0.12 in |
| r(min): | 4.060 mm0.16 in |
| r1(min): | 498.2 |
| Width: | METRIC |
| Size: | 232.92 mm9.17 in |
| Series: | 154.94 mm6.1 in |
| r - Cup Backface "To Clear" Radius2: | 240.00 mm9.45 in |
| Design Units: | 150.88 mm5.94 in |
| Db - Cup Backface Backing Diameter: | 260 mm10.2362 in |
| da - Cone Frontface Backing Diameter: | 120 mm4.7244 in |
Series: 441.96 mm17.40 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 100 mm3.937 in
Design Units: 32064XM
Db - Cup Backface Backing Diameter: 4.06 mm0.16 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 5.080 mm0.2 in
D - Cup Outer Diameter: 2667.3
Series: 146 mm5.75 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 42.5 mm1.6732 in
Design Units: 31316
Db - Cup Backface Backing Diameter: 2.5 mm0.1 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 3 mm0.12 in
D - Cup Outer Diameter: 105
Series: 483.1 mm19.02 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 149 mm5.8661 in
Design Units: 32260
Db - Cup Backface Backing Diameter: 5 mm0.197 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 6 mm0.236 in
D - Cup Outer Diameter: 3303.4
Series: 432 mm17.01 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 137 mm5.3937 in
Design Units: 32252
Db - Cup Backface Backing Diameter: 5 mm0.2 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 6 mm0.24 in
D - Cup Outer Diameter: 2419.2


X32324M/Y32324M PDF download