- Tapered Roller Bearings/TS (Tapered Single) Metric
- XGA32021X/Y32021XSA
XGA32021X/Y32021XSA Bearing | Tapered Roller Bearings/TS (Tapered Single) Metric
| XGA32021X/Y32021XSA interchange LOYAL XGA32021X/Y32021XSA | |
| XGA32021X/Y32021XSA cross reference LOYAL XGA32021X/Y32021XSA | |
| XGA32021X/Y32021XSA Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | XGA32021X/Y32021XSA |
| d: | 35.000 mm1.3780 in |
| D: | 32021X |
| B: | 2.03 mm0.08 in |
| r(min): | 6.100 mm0.24 in |
| r1(min): | 176.5 |
| Width: | METRIC |
| Size: | 147.07 mm5.79 in |
| Series: | 128.02 mm5.04 in |
| r - Cup Backface "To Clear" Radius2: | 154.43 mm6.08 in |
| Design Units: | 115.06 mm4.53 in |
| Db - Cup Backface Backing Diameter: | 160.000 mm6.2992 in |
| da - Cone Frontface Backing Diameter: | 106.000 mm4.1732 in |
Series: 223 mm8.78 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 54.5 mm2.1457 in
Design Units: 30322
Db - Cup Backface Backing Diameter: 3 mm0.12 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 4 mm0.16 in
D - Cup Outer Diameter: 393.4
Series: 310 mm12.2 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 60 mm2.3622 in
Design Units: 30238
Db - Cup Backface Backing Diameter: 4 mm0.16 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 5 mm0.2 in
D - Cup Outer Diameter: 940.6
Series: 367 mm14.45 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 87 mm3.4252 in
Design Units: 32052X
Db - Cup Backface Backing Diameter: 4 mm0.16 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 5 mm0.2 in
D - Cup Outer Diameter: 1752.5
Series: 223 mm8.78 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 71.75 mm2.8248 in
Design Units: 32228
Db - Cup Backface Backing Diameter: 3 mm0.12 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 4 mm0.157 in
D - Cup Outer Diameter: 492.8


XGA32021X/Y32021XSA PDF download