- Tapered Roller Bearings/TS (Tapered Single) Metric
- XAA32220CM/Y32220CM
XAA32220CM/Y32220CM Bearing | Tapered Roller Bearings/TS (Tapered Single) Metric
| XAA32220CM/Y32220CM interchange LOYAL XAA32220CM/Y32220CM | |
| XAA32220CM/Y32220CM cross reference LOYAL XAA32220CM/Y32220CM | |
| XAA32220CM/Y32220CM Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | XAA32220CM/Y32220CM |
| d: | 49.000 mm1.9291 in |
| D: | Obsolete |
| B: | 2.54 mm0.1 in |
| r(min): | 6.100 mm0.24 in |
| r1(min): | 210.7 |
| Width: | METRIC |
| Size: | 162.05 mm6.38 in |
| Series: | 127 mm5 in |
| r - Cup Backface "To Clear" Radius2: | 171.96 mm6.77 in |
| Design Units: | 113.03 mm4.45 in |
| Db - Cup Backface Backing Diameter: | 180 mm7.0866 in |
| da - Cone Frontface Backing Diameter: | 100 mm3.937 in |
Series: 288 mm11.34 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 91 mm3.5827 in
Design Units: 32236
Db - Cup Backface Backing Diameter: 4 mm0.16 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 5 mm0.2 in
D - Cup Outer Diameter: 988.6
Series: 223 mm8.78 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 71.75 mm2.8248 in
Design Units: 32228
Db - Cup Backface Backing Diameter: 3 mm0.12 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 4 mm0.157 in
D - Cup Outer Diameter: 492.8
Series: 335.03 mm13.19 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 23.000 mm0.9055 in
Design Units: LL455600
Db - Cup Backface Backing Diameter: 1.52 mm0.06 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 2.290 mm0.09 in
D - Cup Outer Diameter: 1025.3
Series: 362 mm14.25 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 114 mm4.4882 in
Design Units: 32244
Db - Cup Backface Backing Diameter: 4 mm0.16 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 5 mm0.2 in
D - Cup Outer Diameter: 1607.6


XAA32220CM/Y32220CM PDF download