- Tapered Roller Bearings/TS (Tapered Single) Metric
- XAB/32010XM/Y32010XM
XAB/32010XM/Y32010XM Bearing | Tapered Roller Bearings/TS (Tapered Single) Metric
| XAB/32010XM/Y32010XM interchange LOYAL XAB/32010XM/Y32010XM | |
| XAB/32010XM/Y32010XM cross reference LOYAL XAB/32010XM/Y32010XM | |
| XAB/32010XM/Y32010XM Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | XAB/32010XM/Y32010XM |
| d: | 20.000 mm0.7874 in |
| D: | 32010XM |
| B: | 1.02 mm0.04 in |
| r(min): | 3.050 mm0.12 in |
| r1(min): | 34 |
| Width: | METRIC |
| Size: | 72.90 mm2.87 in |
| Series: | 61.98 mm2.44 in |
| r - Cup Backface "To Clear" Radius2: | 77.00 mm3.05 in |
| Design Units: | 55.12 mm2.17 in |
| Db - Cup Backface Backing Diameter: | 80 mm3.1496 in |
| da - Cone Frontface Backing Diameter: | 50.000 mm1.9685 in |
Series: 223 mm8.78 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 54.5 mm2.1457 in
Design Units: 30322
Db - Cup Backface Backing Diameter: 3 mm0.12 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 4 mm0.16 in
D - Cup Outer Diameter: 393.4
Series: 207 mm8.15 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 59 mm2.3228 in
Design Units: 33030
Db - Cup Backface Backing Diameter: 2.5 mm0.1 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 3 mm0.12 in
D - Cup Outer Diameter: 541.5
Series: 393 mm15.47 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 76 mm2.9921 in
Design Units: 32960
Db - Cup Backface Backing Diameter: 3 mm0.12 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 4 mm0.16 in
D - Cup Outer Diameter: 2228.2
Series: 388.1 mm15.28 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 87 mm3.4252 in
Design Units: 32056X
Db - Cup Backface Backing Diameter: 4 mm0.16 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 5 mm0.2 in
D - Cup Outer Diameter: 1981.1


XAB/32010XM/Y32010XM PDF download