  • AOH24052G
AOH24052G Bearing | Metric AOH Hydraulic Withdrawal Sleeve
AOH24052G interchange timken | SKF | RKB AOH24052G
AOH24052G cross reference timken | SKF | RKB AOH24052G
AOH24052G Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: AOH24052G
d: 12.30 Kg
D: Tr280x4
B: 1:30
r(min): 12 mm
r1(min): G1/8
Width: 162.00 mm
Size: 178 mm
Weight: 6.5 mm
Bearing Number: 240.00 mm
Housing Construction: 22 mm
UPC Code: HM3056
Shaft Size Type: HMV56
d1240.00 mm