  • GE17ES-2RS
GE17ES-2RS Bearing | Loyal
GE17ES-2RS interchange LS GE17ES-2RS
GE17ES-2RS cross reference LS GE17ES-2RS
GE17ES-2RS Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: GE17ES-2RS
D 30 mm
d 17 mm
B 14 mm
C 10 mm
dk 25 mm
Angle 10 °
r min. 0,3 mm
Weight 0,04 Kg
r1 min. 0,3 mm