- Loyal
- SBX0410LLU/3E
SBX0410LLU/3E Bearing | Loyal
| SBX0410LLU/3E interchange PFI SBX0410LLU/3E | |
| SBX0410LLU/3E cross reference PFI SBX0410LLU/3E | |
| SBX0410LLU/3E Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SBX0410LLU/3E |
| D | 42 mm |
| d | 19.05 mm |
| B | 24,6 mm |
| Size (mm) | 19.05x42x24.6 |
| Width (mm) | 24,6 |
| Bearing number | SBX0410LLU/3E |
| Bore Diameter (mm) | 19.05 |
| Outer Diameter (mm) | 42 |
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16



SBX0410LLU/3E PDF download