- Loyal
- 6014-2RS C3
6014-2RS C3 Bearing | Loyal
| 6014-2RS C3 interchange PFI 6014-2RS C3 | |
| 6014-2RS C3 cross reference PFI 6014-2RS C3 | |
| 6014-2RS C3 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6014-2RS C3 |
| D | 110 mm |
| d | 70 mm |
| B | 20 mm |
| Size (mm) | 70x110x20 |
| Width (mm) | 20 |
| Bearing number | 6014-2RS C3 |
| Bore Diameter (mm) | 70 |
| Outer Diameter (mm) | 110 |
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



6014-2RS C3 PDF download