- Loyal
- 6013ZZ
6013ZZ Bearing | Loyal
| 6013ZZ interchange NTN-SNR 6013ZZ | |
| 6013ZZ cross reference NTN-SNR 6013ZZ | |
| 6013ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6013ZZ |
| D | 100,000 mm |
| d | 65,000 mm |
| B | 18,000 mm |
| C | 18,000 mm |
| Size (mm) | 65x100x18 |
| Width (mm) | 18,000 |
| Bearing number | 6013ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 65,000 |
| Outer Diameter (mm) | 100,000 |
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



6013ZZ PDF download