- Loyal
- SC05B31CS37
SC05B31CS37 Bearing | Loyal
| SC05B31CS37 interchange PFI SC05B31CS37 | |
| SC05B31CS37 cross reference PFI SC05B31CS37 | |
| SC05B31CS37 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SC05B31CS37 |
| D | 68 mm |
| d | 25 mm |
| B | 12 mm |
| Size (mm) | 25x68x12 |
| Width (mm) | 12 |
| Bearing number | SC05B31CS37 |
| Bore Diameter (mm) | 25 |
| Outer Diameter (mm) | 68 |
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



SC05B31CS37 PDF download