- Loyal
- IJ111001
IJ111001 Bearing | Loyal
| IJ111001 interchange ILJIN IJ111001 | |
| IJ111001 cross reference ILJIN IJ111001 | |
| IJ111001 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ111001 |
| D | 70 mm |
| d | 38,1 mm |
| B | 37 mm |
| C | 37 mm |
| Size (mm) | 38.1x70x37 |
| Width (mm) | 37 |
| Bearing number | IJ111001 |
| Bore Diameter (mm) | 38,1 |
| Outer Diameter (mm) | 70 |
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8



IJ111001 PDF download