- Loyal
- IJ112013
IJ112013 Bearing | Loyal
| IJ112013 interchange ILJIN IJ112013 | |
| IJ112013 cross reference ILJIN IJ112013 | |
| IJ112013 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ112013 |
| d | 38 mm |
| I | 57,2 mm |
| K | 81 mm |
| E | 67 mm |
| F | 140 mm |
| G | 114,3 mm |
| H | 15,5 mm |
| J | 11 mm |
| L | 58,7 mm |
| M | 58,7 mm |
| T | 52 mm |
| Bearing number | IJ112013 |
| Bore Diameter (mm) | 38 |
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8



IJ112013 PDF download