- Loyal
- IJ112007
IJ112007 Bearing | Loyal
| IJ112007 interchange ILJIN IJ112007 | |
| IJ112007 cross reference ILJIN IJ112007 | |
| IJ112007 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ112007 |
| d | 28 mm |
| I | 50,5 mm |
| K | 67 mm |
| E | 67 mm |
| F | 139 mm |
| G | 114,3 mm |
| H | 14 mm |
| J | 9 mm |
| L | 58 mm |
| M | 58 mm |
| T | 38 mm |
| Bearing number | IJ112007 |
| Bore Diameter (mm) | 28 |
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8



IJ112007 PDF download