- Loyal
- IJ112002
IJ112002 Bearing | Loyal
| IJ112002 interchange ILJIN IJ112002 | |
| IJ112002 cross reference ILJIN IJ112002 | |
| IJ112002 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ112002 |
| d | 28 mm |
| I | 50,5 mm |
| K | 65 mm |
| E | 67 mm |
| F | 139 mm |
| G | 114,3 mm |
| H | 14 mm |
| J | 9 mm |
| L | 58 mm |
| M | 58 mm |
| T | 38 mm |
| Bearing number | IJ112002 |
| Bore Diameter (mm) | 28 |
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8



IJ112002 PDF download