- Loyal
- IJ111006
IJ111006 Bearing | Loyal
| IJ111006 interchange ILJIN IJ111006 | |
| IJ111006 cross reference ILJIN IJ111006 | |
| IJ111006 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ111006 |
| D | 58 mm |
| d | 28 mm |
| B | 42 mm |
| C | 42 mm |
| Size (mm) | 28x58x42 |
| Width (mm) | 42 |
| Bearing number | IJ111006 |
| Bore Diameter (mm) | 28 |
| Outer Diameter (mm) | 58 |
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8



IJ111006 PDF download