- Loyal
- IJ113016
IJ113016 Bearing | Loyal
| IJ113016 interchange ILJIN IJ113016 | |
| IJ113016 cross reference ILJIN IJ113016 | |
| IJ113016 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ113016 |
| P | 114 mm |
| I | 37 mm |
| E | 56,5 mm |
| F | 139 mm |
| G | 114,3 mm |
| H | 22 mm |
| J | 11 mm |
| K | 91,2 mm |
| M | 60 mm |
| N | 12 mm |
| 1 | Wheel Bearing |
| Bearing number | IJ113016 |
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8



IJ113016 PDF download