- Loyal
- IJ113013
IJ113013 Bearing | Loyal
| IJ113013 interchange ILJIN IJ113013 | |
| IJ113013 cross reference ILJIN IJ113013 | |
| IJ113013 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ113013 |
| I | 53,4 mm |
| E | 67 mm |
| F | 139 mm |
| G | 114,3 mm |
| H | 15,5 mm |
| J | 11 mm |
| K | 92 mm |
| M | 69 mm |
| N | 10 mm |
| 1 | Wheel Bearing |
| Bearing number | IJ113013 |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



IJ113013 PDF download