- Loyal
- IJ122001
IJ122001 Bearing | Loyal
| IJ122001 interchange ILJIN IJ122001 | |
| IJ122001 cross reference ILJIN IJ122001 | |
| IJ122001 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ122001 |
| d | 28 mm |
| I | 59,2 mm |
| K | 66 mm |
| E | 56,88 mm |
| F | 135,27 mm |
| G | 100 mm |
| H | 11,7 mm |
| J | 9 mm |
| L | 51,38 mm |
| M | 57,28 mm |
| T | 47 mm |
| Bearing number | IJ122001 |
| Bore Diameter (mm) | 28 |
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000



IJ122001 PDF download