- Loyal
- IJ113044
IJ113044 Bearing | Loyal
| IJ113044 interchange ILJIN IJ113044 | |
| IJ113044 cross reference ILJIN IJ113044 | |
| IJ113044 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ113044 |
| P | 100 mm |
| I | 59 mm |
| E | 67 mm |
| F | 139 mm |
| G | 114,3 mm |
| H | 14 mm |
| J | 9 mm |
| K | 73 mm |
| M | 76 mm |
| N | 10 mm |
| 1 | Wheel Bearing |
| Bearing number | IJ113044 |
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16



IJ113044 PDF download