- Loyal
- IJ122016
IJ122016 Bearing | Loyal
| IJ122016 interchange ILJIN IJ122016 | |
| IJ122016 cross reference ILJIN IJ122016 | |
| IJ122016 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ122016 |
| d | 31,769 mm |
| I | 58,5 mm |
| K | 74 mm |
| E | 63,24 mm |
| F | 139 mm |
| G | 108 mm |
| H | 13,3 mm |
| J | 10 mm |
| L | 58 mm |
| M | 64,39 mm |
| T | 52 mm |
| Bearing number | IJ122016 |
| Bore Diameter (mm) | 31,769 |
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8



IJ122016 PDF download