- Loyal
- RNA 6903UU
RNA 6903UU Bearing | Loyal
| RNA 6903UU interchange JNS RNA 6903UU | |
| RNA 6903UU cross reference JNS RNA 6903UU | |
| RNA 6903UU Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RNA 6903UU |
| D | 30 mm |
| C | 23 mm |
| Fw | 22 mm |
| r min. | 0,3 mm |
| Weight | 0,04 Kg |
| Da max. | 28 mm |
| Size (mm) | 22x30x23 |
| Width (mm) | 23 |
| Bearing number | RNA 6903UU |
| Bore Diameter (mm) | 22 |
| Outer Diameter (mm) | 30 |
| Basic dynamic load rating (C) | 19,8 kN |
| Basic static load rating (C0) | 30,6 kN |
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000



RNA 6903UU PDF download