- Loyal
- 53415U+U415
53415U+U415 Bearing | Loyal
| 53415U+U415 interchange ISO 53415U+U415 | |
| 53415U+U415 cross reference ISO 53415U+U415 | |
| 53415U+U415 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 53415U+U415 |
| d | 75 mm |
| D | 160 mm |
| T | 75 mm |
| d1 | 78 mm |
| D1 | 160 mm |
| D2 | 115 mm |
| D3 | 165 mm |
| Bearing number | 53415U+U415 |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 160 |
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000



53415U+U415 PDF download