- Loyal
- IJ212002
IJ212002 Bearing | Loyal
| IJ212002 interchange ILJIN IJ212002 | |
| IJ212002 cross reference ILJIN IJ212002 | |
| IJ212002 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ212002 |
| d | 45 mm |
| I | 60 mm |
| K | 98,8 mm |
| E | 92,3 mm |
| F | 161 mm |
| G | 139,7 mm |
| H | 18 mm |
| J | 12 mm |
| L | 82 mm |
| M | 96,3 mm |
| T | 57 mm |
| Bearing number | IJ212002 |
| Bore Diameter (mm) | 45 |
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16



IJ212002 PDF download