- Loyal
- IJ232002
IJ232002 Bearing | Loyal
| IJ232002 interchange ILJIN IJ232002 | |
| IJ232002 cross reference ILJIN IJ232002 | |
| IJ232002 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ232002 |
| d | 45 mm |
| I | 79 mm |
| K | 96 mm |
| F | 198,5 mm |
| G | 160 mm |
| J | 18 mm |
| T | 55 mm |
| Bearing number | IJ232002 |
| Bore Diameter (mm) | 45 |
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16



IJ232002 PDF download