- Loyal
- LJT25=39
LJT25=39 Bearing | Loyal
| LJT25=39 interchange RHP LJT25=39 | |
| LJT25=39 cross reference RHP LJT25=39 | |
| LJT25=39 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | LJT25=39 |
| D | 52 mm |
| d | 25 mm |
| B | 15 mm |
| Size (mm) | 25x52x15 |
| Width (mm) | 15 |
| Bearing number | LJT25=39 |
| Bore Diameter (mm) | 25 |
| Outer Diameter (mm) | 52 |
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8



LJT25=39 PDF download