- Loyal
- LJT22.2=4
LJT22.2=4 Bearing | Loyal
| LJT22.2=4 interchange RHP LJT22.2=4 | |
| LJT22.2=4 cross reference RHP LJT22.2=4 | |
| LJT22.2=4 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | LJT22.2=4 |
| D | 50,8 mm |
| d | 22,2 mm |
| B | 20,3 mm |
| Size (mm) | 22.2x50.8x20.3 |
| Width (mm) | 20,3 |
| Bearing number | LJT22.2=4 |
| Bore Diameter (mm) | 22,2 |
| Outer Diameter (mm) | 50,8 |
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000



LJT22.2=4 PDF download