- Loyal
- UCFLX05
UCFLX05 Bearing | Loyal
| UCFLX05 interchange NACHI UCFLX05 | |
| UCFLX05 cross reference NACHI UCFLX05 | |
| UCFLX05 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | UCFLX05 |
| B | 38.1 mm |
| A | 30 mm |
| H | 141 mm |
| J | 117 mm |
| L | 83 mm |
| N | 12 mm |
| S | 15.9 mm |
| d1 | 25 mm |
| A0 | 40.2 mm |
| A1 | 13 mm |
| A2 | 18 mm |
| Bolt (G) | M10 |
| Bearing number | UCFLX05 |
| Bore Diameter (mm) | 25 |
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16



UCFLX05 PDF download