- Loyal
- RTUEY65
RTUEY65 Bearing | Loyal
| RTUEY65 interchange NKE RTUEY65 | |
| RTUEY65 cross reference NKE RTUEY65 | |
| RTUEY65 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RTUEY65 |
| E | 70 mm |
| T | 110 mm |
| d | 65 mm |
| V | 166 mm |
| O | 44,4 mm |
| A | 214 mm |
| B | 50 mm |
| D | 25 mm |
| W | 120 mm |
| F | 20 mm |
| G | 35 mm |
| H | 135 mm |
| K | 41 mm |
| L | 74,6 mm |
| M | 151 mm |
| K1 | 70 mm |
| Thread (G) | R1/8“ |
| Bearing number | RTUEY65 |
| Bore Diameter (mm) | 65 |
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000



RTUEY65 PDF download