- Loyal
- RTUEY45
RTUEY45 Bearing | Loyal
| RTUEY45 interchange NKE RTUEY45 | |
| RTUEY45 cross reference NKE RTUEY45 | |
| RTUEY45 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RTUEY45 |
| W | 82 mm |
| F | 16 mm |
| T | 82 mm |
| M | 102 mm |
| L | 49,2 mm |
| K | 29 mm |
| H | 88 mm |
| G | 20 mm |
| E | 50 mm |
| D | 16 mm |
| B | 35 mm |
| A | 141 mm |
| O | 30,2 mm |
| V | 115 mm |
| d | 45 mm |
| K1 | 49 mm |
| Bearing number | RTUEY45 |
| Bore Diameter (mm) | 45 |
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8



RTUEY45 PDF download