- Loyal
- RNA49/32
RNA49/32 Bearing | Loyal
| RNA49/32 interchange NSK RNA49/32 | |
| RNA49/32 cross reference NSK RNA49/32 | |
| RNA49/32 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RNA49/32 |
| D | 52 mm |
| r | 0.6 |
| C | 20 mm |
| d | 40 |
| D_ | 52 |
| Fw | 40 mm |
| C0 | 45 |
| ra | 0.6 |
| Z_ | 22 |
| SI | 0 |
| B_ | 20 |
| SLR | 13.8 |
| DE_ | 48 |
| C1_ | 20 |
| DA_ | 4 |
| yobi | RNA49/32 |
| KBRG | 8313 |
| SDM_ | 44 |
| mass1 | 0.092 |
| LangID | 1 |
| da_max | 48 |
| Weight | 0,092 Kg |
| r min. | 0,6 mm |
| OIL rpm | 10000 |
| GRS rpm | 6700 |
| hidYobi | RNA49/32 |
| hidTable | ecat_NSMRNR |
| Size (mm) | 40x52x20 |
| Prod_Type3 | NRB_S_RNA |
| Width (mm) | 20 |
| Bearing number | RNA49/32 |
| Bore Diameter (mm) | 40 |
| Outer Diameter (mm) | 52 |
| (Grease) Lubrication Speed | 6700 r/min |
| Basic static load rating (C0) | 45 kN |
| Basic dynamic load rating (C) | 29,9 kN |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8



RNA49/32 PDF download