- Loyal
- RNA49/28
RNA49/28 Bearing | Loyal
| RNA49/28 interchange ZEN RNA49/28 | |
| RNA49/28 cross reference ZEN RNA49/28 | |
| RNA49/28 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RNA49/28 |
| D | 45 mm |
| d | 32 mm |
| B | 17 mm |
| C | 17 mm |
| r min. | 0,3 mm |
| Weight | 0,073 Kg |
| Size (mm) | 32x45x17 |
| Width (mm) | 17 |
| Bearing number | RNA49/28 |
| Bore Diameter (mm) | 32 |
| Outer Diameter (mm) | 45 |
| (Grease) Lubrication Speed | 8000 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 22,4 kN |
| Basic static load rating (C0) | 31,5 kN |
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8



RNA49/28 PDF download