- Loyal
- FBN-162022-E
FBN-162022-E Bearing | Loyal
| FBN-162022-E interchange NSK FBN-162022-E | |
| FBN-162022-E cross reference NSK FBN-162022-E | |
| FBN-162022-E Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | FBN-162022-E |
| d | 16 |
| C | 13.7 |
| D_ | 20 |
| C0 | 20 |
| Fw | 16 mm |
| Ew | 20 mm |
| Bc | 22 mm |
| B_ | 22 |
| Z_ | 15 |
| DA_ | 2 |
| SLR | 17.8 |
| mass | 14 |
| yobi | FBN-162022-E |
| SDM_ | 18 |
| KBRG | 8144 |
| LangID | 1 |
| Weight | 0,014 Kg |
| hidYobi | FBN-162022-E |
| hidTable | ecat_NSCRA |
| Prod_Type3 | NRB_CNRA_FS |
| Bearing number | FBN-162022-E |
| Bore Diameter (mm) | 16 |
| Outer Diameter (mm) | 20 |
| Basic dynamic load rating (C) | 13,7 kN |
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000



FBN-162022-E PDF download