- Loyal
- RTUE30
RTUE30 Bearing | Loyal
| RTUE30 interchange NKE RTUE30 | |
| RTUE30 cross reference NKE RTUE30 | |
| RTUE30 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RTUE30 |
| F | 10 mm |
| E | 37 mm |
| M | 89 mm |
| L | 48,4 mm |
| K | 22 mm |
| H | 70 mm |
| G | 18 mm |
| W | 57 mm |
| D | 12 mm |
| T | 56 mm |
| B | 25 mm |
| A | 114,5 mm |
| O | 30,1 mm |
| V | 102 mm |
| d | 30 mm |
| R | 44 mm |
| K1 | 36,5 mm |
| Thread (G) | R1/8“ |
| Bearing number | RTUE30 |
| Bore Diameter (mm) | 30 |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2



RTUE30 PDF download