- Loyal
- F-53082.1
F-53082.1 Bearing | Loyal
| F-53082.1 interchange INA F-53082.1 | |
| F-53082.1 cross reference INA F-53082.1 | |
| F-53082.1 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | F-53082.1 |
| D | 20 mm |
| d | 14 mm |
| C | 31 mm |
| Size (mm) | 14x20x31 |
| Width (mm) | 31 |
| Bearing number | F-53082.1 |
| Bore Diameter (mm) | 14 |
| Outer Diameter (mm) | 20 |
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8



F-53082.1 PDF download