- Loyal
- 284234X/284355XH
284234X/284355XH Bearing | Loyal
| 284234X/284355XH interchange Gamet 284234X/284355XH | |
| 284234X/284355XH cross reference Gamet 284234X/284355XH | |
| 284234X/284355XH Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 284234X/284355XH |
| E | 51,25 mm |
| H | 11,11 mm |
| R | 7 mm |
| L | 12 mm |
| d | 234,95 mm |
| D | 355,6 mm |
| T | 166 mm |
| C | 124,72 mm |
| J | 366,62 mm |
| F | 20,64 mm |
| G | 31,75 mm |
| da | 270 mm |
| Weight | 48,43 Kg |
| Size (mm) | 234.95x355.6x166 |
| Width (mm) | 166 |
| Bearing number | 284234X/284355XH |
| Bore Diameter (mm) | 234,95 |
| Outer Diameter (mm) | 355,6 |
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16



284234X/284355XH PDF download