- Loyal
- K-M86649/K-M86610
K-M86649/K-M86610 Bearing | Loyal
| K-M86649/K-M86610 interchange ZVL K-M86649/K-M86610 | |
| K-M86649/K-M86610 cross reference ZVL K-M86649/K-M86610 | |
| K-M86649/K-M86610 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | K-M86649/K-M86610 |
| C | 16,67 mm |
| S | 3,3 mm |
| d | 30,162 mm |
| D | 64,292 mm |
| T | 21,433 mm |
| B | 21,433 mm |
| r min. | 1,57 mm |
| db min | 38 mm |
| Da min | 51 mm |
| da max | 38 mm |
| Weight | 0,341 Kg |
| ra max. | 1 mm |
| r1 min. | 1,57 mm |
| r2 min. | 1,57 mm |
| rb max. | 1 mm |
| Da max. | 56,5 mm |
| Db min. | 60 mm |
| Size (mm) | 30.162x64.292x21.433 |
| Width (mm) | 21,433 |
| Bearing number | K-M86649/K-M86610 |
| Bore Diameter (mm) | 30,162 |
| Outer Diameter (mm) | 64,292 |
| Calculation factor (e) | 0,55 |
| Calculation factor (Y) | 1,1 |
| (Oil) Lubrication Speed | 7 500 r/min |
| (Grease) Lubrication Speed | 5 600 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 52,8 kN |
| Basic static load rating (C0) | 61,6 kN |
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



K-M86649/K-M86610 PDF download