- Loyal
- PSL212-304
PSL212-304 Bearing | Loyal
| PSL212-304 interchange PSL PSL212-304 | |
| PSL212-304 cross reference PSL PSL212-304 | |
| PSL212-304 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | PSL212-304 |
| d | 1041,02 mm |
| D | 1260,348 mm |
| H | 200 mm |
| r | 5,5 mm |
| B | 70 mm |
| d1 | 1046,1 mm |
| d2 | 1254 mm |
| d3 | 1155,7 mm |
| Size (mm) | 1041.02x1260.348x200 |
| Width (mm) | 200 |
| Bearing number | PSL212-304 |
| Bore Diameter (mm) | 1041,02 |
| Outer Diameter (mm) | 1260,348 |
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16



PSL212-304 PDF download