- Loyal
- RNA4904TT
RNA4904TT Bearing | Loyal
| RNA4904TT interchange NSK RNA4904TT | |
| RNA4904TT cross reference NSK RNA4904TT | |
| RNA4904TT Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RNA4904TT |
| D | 37 mm |
| C | 17 mm |
| Fw | 25 mm |
| r min. | 0,3 mm |
| Weight | 0,055 Kg |
| Size (mm) | 25x37x17 |
| Width (mm) | 17 |
| Bearing number | RNA4904TT |
| Bore Diameter (mm) | 25 |
| Outer Diameter (mm) | 37 |
| Basic dynamic load rating (C) | 16,8 kN |
| Basic static load rating (C0) | 18,7 kN |
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16



RNA4904TT PDF download