  • ARN60120
ARN60120 Bearing | Loyal
ARN60120 interchange NTN ARN60120
ARN60120 cross reference NTN ARN60120
ARN60120 Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: ARN60120
d 60 mm
F 70 mm
D 120 mm
T 82 mm
C 25 mm
d1 60 mm
D1 105 mm
Dw 11 mm
r min. 1,1 mm
Weight 3,81 Kg
Da max. 111 mm
ra max. 1 mm
r1 min. 0,6 mm
da min. 98 mm
ra1 max. 0,6 mm