- Loyal
- ZSL192322-TB
ZSL192322-TB Bearing | Loyal
| ZSL192322-TB interchange INA ZSL192322-TB | |
| ZSL192322-TB cross reference INA ZSL192322-TB | |
| ZSL192322-TB Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | ZSL192322-TB |
| F | 134,27 mm |
| m | 16,5 kg / Weight |
| d | 110 mm |
| D | 240 mm |
| B | 80 mm |
| s | 5 mm / Axial displacement |
| Size (mm) | 110x240x80 |
| Width (mm) | 80 |
| nG | 3850 1/min / Limiting speed |
| Cr | 890000 N / Dynamic load rating (radial) |
| d1 | 151,1 mm |
| D1 | 199,9 mm |
| C0r | 900000 N / Static load rating (radial) |
| Cur | 148000 N / Fatigue limit load, radial |
| Bearing number | ZSL192322-TB |
| rmin | 3 mm |
| Bore Diameter (mm) | 110 |
| Outer Diameter (mm) | 240 |
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



ZSL192322-TB PDF download