- Loyal
- PW38700037CSR1
PW38700037CSR1 Bearing | Loyal
| PW38700037CSR1 interchange PFI PW38700037CSR1 | |
| PW38700037CSR1 cross reference PFI PW38700037CSR1 | |
| PW38700037CSR1 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | PW38700037CSR1 |
| D | 70 mm |
| d | 38,1 mm |
| B | 37 mm |
| C | 37 mm |
| Size (mm) | 38.1x70x37 |
| Width (mm) | 37 |
| Bearing number | PW38700037CSR1 |
| Bore Diameter (mm) | 38,1 |
| Outer Diameter (mm) | 70 |
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000



PW38700037CSR1 PDF download