- Loyal
- L163149D/L163110/L163110D
L163149D/L163110/L163110D Bearing | Loyal
| L163149D/L163110/L163110D interchange NTN L163149D/L163110/L163110D | |
| L163149D/L163110/L163110D cross reference NTN L163149D/L163110/L163110D | |
| L163149D/L163110/L163110D Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | L163149D/L163110/L163110D |
| D | 444,5 mm |
| d | 355,6 mm |
| T | 241,3 mm |
| Size (mm) | 355.6x444.5x241.3 |
| Width (mm) | 241,3 |
| Bearing number | L163149D/L163110/L163110D |
| Bore Diameter (mm) | 355,6 |
| Outer Diameter (mm) | 444,5 |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



L163149D/L163110/L163110D PDF download