- Loyal
- UC307
UC307 Bearing | Loyal
| UC307 interchange NTN-SNR UC307 | |
| UC307 cross reference NTN-SNR UC307 | |
| UC307 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | UC307 |
| D | 80,000 mm |
| d | 35,000 mm |
| B | 48 mm |
| C | 25 mm |
| Size (mm) | 35x80x48 |
| Width (mm) | 48 |
| Bearing number | UC307 |
| Bore Diameter (mm) | 35,000 |
| Outer Diameter (mm) | 80,000 |
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



UC307 PDF download