- Loyal
- UC309
UC309 Bearing | Loyal
| UC309 interchange SNR UC309 | |
| UC309 cross reference SNR UC309 | |
| UC309 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | UC309 |
| e | 2 mm |
| d | 45 mm |
| D | 100 mm |
| C | 30 mm |
| a | 5 mm |
| m | 10 mm |
| s | 22 mm |
| H1 | 9 mm |
| B1 | 57 mm |
| D1 | 61,8 mm |
| Weight | 1,28 Kg |
| Size (mm) | 45x100x30 |
| Thread (G) | M10x1,25 |
| Width (mm) | 30 |
| Bearing number | UC309 |
| Bore Diameter (mm) | 45 |
| Outer Diameter (mm) | 100 |
| Basic dynamic load rating (C) | 53 kN |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8



UC309 PDF download