- Loyal
- 22313 KCW33+H2313
22313 KCW33+H2313 Bearing | Loyal
| 22313 KCW33+H2313 interchange ISO 22313 KCW33+H2313 | |
| 22313 KCW33+H2313 cross reference ISO 22313 KCW33+H2313 | |
| 22313 KCW33+H2313 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 22313 KCW33+H2313 |
| d | 65 mm |
| D | 140 mm |
| B | 48 mm |
| C | 48 mm |
| d1 | 60 mm |
| B1 | 65 mm |
| B2 | 14 mm |
| Size (mm) | 65x140x48 |
| Width (mm) | 48 |
| Bearing number | 22313 KCW33+H2313 |
| Bore Diameter (mm) | 65 |
| Outer Diameter (mm) | 140 |
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8



22313 KCW33+H2313 PDF download